Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Районний Народний дім - як призма культурної палітри нашого району

Напередодні професійного свята поспілкувалась з директором районного Народного дому Олександрою Максимів. Людиною, яка очолює колектив, місія якого – одна з найпрекрасніших. Саме він дарує нам незабутні хвилини радості спілкування зі світом мистецтва, несе культуру до кожного серця, кожної душі. А Олександрі Василівні є чим хвалитися. І не тільки потужними аматорськими колективами, які своїм мистецтвом сіють велику любов до своєї землі, до України, до Бога, один до одного, але й методичним центром, де накопичується досвід, реалізується задумане у сценаріях, іде кропітка творча робота, якою вони діляться з сільськими Народними домами, яких у районі 98.

- Пані Лесю, опишіть нам культурну палітру нашого району і вашого колективу зокрема. Яка вона?

 

- Вона надзвичайно багатогранна і яскрава. Пісня і танець, драматургія і художнє слово, музика, фотографія та інші види мистецтва заповнюють канву нашого культурного життя. Для неї немає меж. Талантів у нас в районі достатньо, щоб достойно представляти кожен жанр. Сам факт свідчить про себе: 26 творчим колективам присвоєно звання «народний» та «зразковий», серед них хорових – 4, вокальних – 4, театральних – 3, хореографічних – 3, відеостудій – 2, музичних – 6, фольклорних – 3. І це висока оцінка мистецьких набутків.

- Ми є глядачами готового продукту на всяк смак: чи то новорічні і різдвяні заходи, чи вітання до професійних свят, чи то сумні реквієми за героями нашої країни. Що передує яскравим виступам, яка праця?

- Процес нашої роботи завжди має мовби два боки. Один – це повсякденне творче життя: репетиції художніх колективів, створення пісень, аранжування, постановка танців, підбір репертуару, запис фонограм, складання сценаріїв та інша творча діяльність. Завершується це результатом, який ми виносимо на глядача. А от другий - то низка культурно-мистецьких подій, які акумулюють усе, що створено у повсякденному житті. Це події різного масштабу – місцеві, районні, міські, обласні.

- Щоразу, відвідуючи черговий захід, дивуємося ініціативності, креативності ідей вашого колективу та й вас зокрема. Якими найбільше заходами цьогоріч можете похвалитися?

- У першу чергу продовжила свою ходу творча естафета «200 літ під зорею Кобзаря» (ІІ етап), започаткована до ювілею від дня народження Т. Шевченка ще у вересні минулого року. Родзинкою заходу було те, що свої мистецькі здобутки учасники художньої самодіяльності Народних домів показували не на території своєї ради, а організовували виїзні концерти для глядачів інших рад.

Впродовж лютого відбувався районний конкурс на кращий сценарний матеріал, присвячений 200-літтю від дня народження Шевченка, серед Народних домів району (95 сценаріїв НД району). Переможцем цього огляду визнано Народний дім села Вільхівців (директор Г. Цюняк). А також огляд-конкурс читців «Поклін тобі, великий сину України», в якому взяли участь 64 читці Народних домів Жидачівщини.

Відбувся районний огляд-конкурс вокальних ансамблів «Хай про тебе, наш Тарасе, гомонять пісні» та ІІІ районний фестиваль духовної пісні «Радість у серці засіяє, Богу слава хай лунає», на якому виступили 42 учасники та колективи з тематичними програмами.

Цьогоріч ми започаткували виїзні семінари по обміну досвідом роботи серед художніх керівників, щоб і вони показали свою «творчу кухню», поділилися досвідом, вміннями та досягненнями.

Можемо похвалитися, що на атестації «Мистецький передзвін Жидачівщини» 21 творчий колектив району підтвердив звання «народний», а чотирьом новим мистецьким колективам присвоєно таке звання. До когорти народників долучилися камерний ансамблю РНД «Contabile», духовий оркестр МБК, вокальний ансамблю «Ромашка» та фольклорний колектив «Терлиця».

Є досягнення і на обласному рівні. Колектив Грусятицького НД зайняв ІІІ місце в конкурсі «Театральне Надбужжя», НД смт. Журавна взяв участь у конкурсі «Прикарпатські джерела», ансамбль «Молодість» - у ІІ турі фестивалю ім. Вірського. Я вже не веду мову про тематичні заходи з нагоди державних та професійних свят.

- Споглядаючи ваші досягнення, виглядає, що у вас немає жодних проблем?

- Та ні. Проблеми у нас є, як і в кожної галузі. І стосуються вони в основному фінансування. Жоден сільський НД не опалюється. Немає коштів на відправлення колективів у відрядження. Тільки 80 відсотків працівників на повному навантаженні. Та ми не опускаємо руки. Завдяки сприянню сільських голів, які допомагають Народним домам не тільки організаційно (деякі з них є активними учасниками заходів), нам все задумане вдається. А маючи такі опорні заклади культури як НД у Бережниці, Бортниках, Володимирцях, Грусятичах, Юшківцях, Млиниськах, Руді, Гніздичеві, Журавні, Ходорові, ми ще не раз будемо дивувати наших глядачів.

- Напередодні професійного свята, що хочете побажати працівникам культури і своєму колективу?

- Дорогі колеги! Ваша нива завжди встелена добрими плодами, новими здобутками і високими досягненнями. Ви ніколи не втомлюєтесь і працюєте попри всі негаразди. Чимало приємних миттєвостей, щирих посмішок і аплодисментів викликає у людей Ваша робота. Тож нехай не полишає Вас та завзятість і енергія, сила волі та витримка, яких не раз докладаєте до своїх щоденних старань. Весни Вам у серці, творчої наснаги, щастя, добробуту, благополуччя в родинах, успіхів і достатку. Нехай ніколи не згасає творчий вогник у Ваших серцях!

Ольга Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин