Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У десятитисячному зведеному хорі Львівщини заспівають і три колективи з Жидачівщини

Десятитисячний зведений хор, до якого увійдуть кращі хорові колективи області, виконає твори Тараса Шевченка. Такий грандіозний виступ стане однією з кульмінацій святкування 200-ліття від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Але це буде у травні. Проте до цього часу відбудеться ще низка цікавих культурно-просвітницьких подій, які увійдуть у вінок слави Кобзарю.

Як до двохсотрічного ювілею Тараса Шевченка готується Жидачівщина, можна було почути під час засідання «круглого столу», що відбувся 15 січня у залі Жидачівської центральної районної бібліотеки.

Як триває підготовка до ювілейної дати та що вже зроблено, обговорювали представники відділу культури і туризму Жидачівської РДА, районного Народного дому, бібліотеки, музичної школи Жидачева. Захід організовано відділом культури і туризму.

Участь у засіданні «круглого столу» взяв також і голова РДА Сергій Коваль продемонструвавши тим самим, що події такого масштабу як 200-річчя з дня народження Шевченка в районі потрібно приділити велику увагу. Він зазначив, що життя та творчість Т. Шевченко – це зразок українського патріота, це приклад того, як потрібно служити своїй Вітчизні. Також нагадав, що минулого року голова ЛОДА підписав відповідне розпорядження і що підготовка до святкування Шевченківських днів ведеться і на всеобласному рівні.

У свою чергу керівник відділу культури і туризму Зіновій Тимофтевич наголосив, що цьогоріч культурно-мистецькі заходи, акції пройдуть не лише в Україні, а й по всьому світі, адже творчістю Т. Г. Шевченка захоплюються, її шанують не лише українці. Також зазначив, що на Жидачівщині заходи, приурочені до відзначення ювілею Кобзаря, розпочалися на початку 2013 року і ще чимало цікавого готується у 2014.

Більше про те, що вже відбулося та ще готується на Жидачівщині до ювілейних урочистостей, розповідали директор РНД Леся Максимів, завідувач бібліотечною системою Віра Костирка, працівники Жидачівської ЦРБ Галина Дереш, Леся Басник, директор Жидачівської дитячої музичної школи Володимир Кузишин.

Отож, за словами співдоповідачів, у нашому районі, одному з перших в області, започаткована й триває досі творчо-мистецька естафета «200-ліття під зорею Кобзаря», перший етап якої пройшов у вересні-листопаді 2013 року у десяти місцевих радах. Минулого року відбулися конкурс читців, семінар-практикум на базі Народного дому с. Вовчатич, конкурс театральних колективів, що проходив у Дрогобичі, конкурс-огляд кімнат національного відродження у Народних домах району. Також тривають тематичні виставки у бібліотеках Жидачівщини, бібліотекарі проводять анкетування серед молоді на тему значення творчості Шевченка та різноманітні заходи з учнями та дошкільнятами.

Чимало цікавих подій готується і в 2014 році, обіцяють учасники «круглого столу». Звичайно, головною родзинкою стане масштабний захід у Жидачеві, що проходитиме 9 березня.

Та ще задовго до головних подій організовуватимуться різноманітні акції, конкурси, виставки. Долучатися до організації святкувань та до відзначення 200-літнього ювілею можуть як окремі мешканці, так і колективи організацій та установ району, наголосили учасники «круглого столу».

Також відділ культури і туризму планує виготовити буклет чи інформаційні стенди, на яких буде продемонстровано пам’ятники Т. Г. Шевченку, встановлені у різних населених пунктах району. До слова, багато пам’ятників потребують очищення й уваги з боку громади та голів місцевого самоврядування. Подекуди вони знаходяться у доволі занедбаному й неохайному стані. Свого часу, головам місцевих рад, Жидачівською РДА були надіслані відповідні листи-звернення.

Очікується також виставка друкованих та вишитих «Кобзарів». У Жидачівській ЦРБС розпочалася мистецька акція «Вишитий «Кобзар», яку планується презентувати під час основних святкувань.

Як вже було зазначено вище, у травні плануються масштабні святкування 200-ліття Шевченка на всеобласному рівні – це і мистецькі акції у Львівському музеї побуту й архітектури Шевченківський гай, й грандіозний концерт на «Арені-Львів». До такої відповідальної події вже від тепер готуються три хорові колективи Жидачівщини - «Мрія» з м. Ходорова, «Дністер» із смт. Журавна та «Дністряни» із с. Піддністрян, які візьмуть участь у зведеному хорі, що налічуватиме, за задумом організаторів, десять тисяч учасників.

17 січня у Жидачівській РДА відбудеться чергова нарада щодо організації у районі заходів із відзначення ювілею Т. Шевченка.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин