Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Мистецтво без кордонів

4 серпня, в Народному домі м. Ходорова Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ "Львівська політехніка"за підтримки Зарваницької громадської ініціативи та ГО «Небайдужі» презентував спільний всеукраїнський проект «Едвард Козак мандрує Україною». У рамках презентації було відкрито виставку репродукцій творів Ека.

Вперше мистецький проект був презентований у «Львівській політехніці» у грудні минулого року з нагоди 110-ї річниці від дня народження митця. За цей період організатори встигли побувати і презентувати виставку на маленькій батьківщині Едварда Еко. Окрім Стрийщини та Ходорова, організатори планують побувати і у Галичі, Тернополі та інших куточках Західної України. За словами представника ГО «Небайдужі» Юрка Антоняка, основна мета «мандрівки» - повернути ім`я художника українцям: «На превеликий жаль, українці і гадки не мають, хто і що представляє собою постать Едварда Козака. Натомість у кожній хатині української діаспори у США є його картина, і не одна. І завдяки такій творчій презентації ми хочемо популяризувати Едварда Ека в Україні».

Цикл «мандрівки» складають приблизно сто відреставрованих робіт, виконаних у різних мистецьких жанрах та техніках. Жодна із цих картин ще не була представлена глядачам. Саме у виставці «Едуард Козак мандрує Україною» включено ексклюзивні полотна. якими володіє сім`я Ека.

Науковий співробітник Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Андрій Яців зауважив, що «виставка дає можливість глибше розпізнати постать Едварда Козака. У період перебування у Львові його боялися і шанували. У наш час бракує таких індивідуумів, щоб могли своєю сатирою очищати негатив суспільного і політичного життя».

«Мандрівка» притягувала відвідувачів надзвичайною тематичною різноманітністю. Присутні могли поринути у світ українського фолькльору та історію, народні повір’я, звичаї, пісні, приказки. Це особливо помітне у розмаїтті малярських технік та композиційних зіставлень мистця. Окремий цикль у творчості Едварда Козака становлять картини з історичними сюжетами козаччини та стрілецтва.

Виставка у Ходорові триватиме протягом двох тижнів, відтак усі охочі матимуть змогу оглянути експозицію та ознайомитися з всесвітньо відомими творами Едварда Козака.

Юля Шлиян.

Довідка

Козак Едвард Теодорович, літературно-мистецьке псевдо Еко (21.01.1902, с. Гірне тепер Стрийського р-ну Львівської обл. — 22. 09. 1992, м. Детройт, США) — український графік, живописець, художник монументально-декоративного мистецтва, письменник, редактор, видавець. Навчався у Стрийській гімназії, був вояком ІІІ корпусу української Галицької Армії як пластун-юнак Стрийського Пластового Коша (1918-19). Художню освіту здобув у мистецькій школі О. Новаківського у Львові (1927-30). Співпрацював з Видавничим концерном І. Тиктора «Українська преса» (від 1927) – оформлення періодики (газети «Новий Час», «Наш Прапор», «Народна Справа», «Наш Лемко», журнал «Дзвіночок»), книжковими виданнями (серії «Українська бібліотека», «Бібліотека для молоді»). Мистецький редактор сатирично-гумористичного журналу «Зиз» (1927-33 рр.), редактор сатирично-гумористичного журналу «Комар»(1933-39 рр.), що був одним з найавторитетніших видань відповідної спеціалізації у Центрально-Східній Європі. У цей період створив графічний цикл «За мотивами стрілецьких пісень» - серію живописних етюдів. Член Асоціації українських митців (АНУМ) (1932-39). 1939-41 рр. – у Кракові голова Українського мистецького гуртка «Зарево». Засновник, редактор і видавець сатирично-гумористичного журналу «Лис Микита» (1951-91), праця в галузі карикатури, книжкової графіки, станкового і монументально-декоративного малярства, анімації, фейлетоністики. Почесний громадянин Львова (1991).


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин