Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Село моє, для мене ти – єдине. Лисків відсвяткував 435-ліття

Село моє, для мене ти – єдине,

Криниця чиста з саду вигляда,

Хатина біла, сонях біля тину –

Така моя ти, батьківська земля!

Рідне село Лисків… Воно зігріває душу кожного з нас. Це тепло проникає глибоко до серця. І де б ми не були, а невидимі промінчики притягують до себе, кличуть із далеких доріг до отчого дому. Здається, немає нічого кращого на світі за побачення із знайомими вулицями, батьківською хатою.

 

Село живе як сама вічність. Виринувши із сивої давнини, чимало всього – доброго і не дуже, радісного і сумного, вікопомного і буденного – пережило воно за всі роки від першої писемної згадки. А вперше Лисків згадується в люстрації (описі) земель, проведеній 1578 року, як село, яке належало роду Даниловичів. Назва його пов’язана з Чорним лісом, до якого воно притулилося. Поселення, що виникло на більшій частині території, звільненій від дерев, де лисіла земля, згодом заселилося людьми і дістало назву Лисків. На карті село вперше позначено 1853 року.

 

У зв’язку з цим 21 липня мешканці навколишніх сіл мали нагоду взяти участь у відзначенні 435-ї річниці першої писемної згадки про наше село.

Ідея святкування Дня села виношувалася довгий час. Та поштовхом до урочистостей стало створення футбольної команди у Лискові. Молодь за сприянням голови райдержадміністрації Сергій Коваля та підтримки народного депутата України Олега Канівця добре попрацювала над створенням стадіону. Члени футбольної команди отримали форму та нові м’ячі для проведення матчів.

Відомо, що все нове, добре починається з Божого благословення. Тому зранку у церкві Святого Архистратига Михаїла відправилася Божественна Літургія, після якої всі прихожани на чолі з парохом о. Богданом Черепаничем вирушили на освячення футбольного поля. Зупинившись біля каплички Пресвятої Богородиці, яка знаходиться в центрі села, присутні в молитві подякували Богові за такий благословенний день.

Після посвячення стадіону та футболістів села Лискова тренер команди Роман Ямнич подякував присутнім за допомогу та підтримку. На урочистості завітали почесні гості: Сергій Коваль – голова райдержадміністрації, Роман Баліцкий – помічник народного депутата України Олега Канівця, Іван Швед – голова районної федерації футболу, Микола Ключик– директор Жидачівського районного центру для сім’ї, дітей та молоді.

Після їх короткого виступу та урочистого відкриття стадіону відбувся футбольний матч між командами сіл Лискова та Мельнич. У результаті напруженого поєдинку перемогли гості. Хоч поразка засмутила і розчарувала господарів, але вони задоволені тим, що не раз матимуть нагоду на своєму полі приймати гостей та багато тренуватися для нових позитивних результатів.

Після матчу присутні мали нагоду відвідати святкову концертну програму у Народному домі «Просвіта». Урочисто прибране приміщення радо зустріло глядачів. Cвято відкрив сільський голова п. Степан Федан. Після звучання Гімну України було представлено гостей і вручено коровай представнику від Жидачівської райдержадміністрації п. Миколі Ключику, уродженцю села.

З короткою історичною довідкою виступила вчитель історії місцевої школи п. Марія Височан, яка надзвичайно цікаво розповіла про походження та важливі етапи розвитку села, згадала відомі постаті в галузі релігії, освіти, медицини, культури. Її виступ супроводжувався мультимедійною презентацією про Лисків. Після цього до слова запросили директора школи п. Василя Мельника, який закликав присутніх любити все своє і не цуратися рідного села. У програмі святкування згадали односельчан, котрі віддали своє життя за те, щоб всі ми жили сьогодні у вільній незалежній державі. Пам'ять героїв вшанували хвилиною мовчання, а учні Лисківської школи поклали гірлянду слави до символічної могили та хреста, які знаходяться в центрі села.

Приємно, що під час святкування було відзначено найстарших та наймолодших жителів. Запросили на свято й найстаршу подружню пару, котра восени святкуватиме своє діамантове весілля. Єдиний фронтовик Теодор Шевчук та його дружина, як і всі присутні у залі, зі сльозами на очах слухали авторський вірш –присвяту батькам їхньої дочки Галини Кізима. Найстаршим та наймолодшим жителям села, а також найстаршій подружній парі Роман Баліцкий вручив символічні подарунки від Благодійного фонду «Добре серце».

Життя розкидало наших односельчан у різні куточки країни та за її межі. Але серцем і думками вони завжди линуть до отчого краю. А випадає вільна хвилина – спішать до рідного порога. На святкування завітали Галина Башняк (Кізима), Ігор Гриник, Іван Гамлій, Василь Шевчук. Висловлюємо їм глибоку подяку за теплі слова, підтримку і сподіваємось, що такі зустрічі відбуватимуться ще не раз.

А для нас, лисківчан, цей день запам’ятається надовго. Крім задушевних пісень вокального ансамблю та гумористичного дуету «Пара-плюс» з смт. Журавна, композицій народних пісень на фортепіано юного Ярослава Петрінця з с. Володимирців, виступу Євгенії Гілецької з с. Новошин, виконання українських пісень Наталією Юрчишин і Олександрою Грицишин із с. Зарічного, глядачі мали можливість насолоджуватися виступом місцевих аматорів: вихованців дитячого садочка «Сонечко», учнів та вчителів Лисківської школи. Слова ведучих і виступи гостей супроводжували пісні у виконанні учнів школи Василини Гризак, Богдани Ямнич, Антоніни Петринець, Оксани Шевчук, Марти Роп’як, Богдани Боднар та місцевого вокального ансамблю під керівництвом п. Михайла Стасика. Прозвучали на святі вірші про Лисків, автором яких є сільський бібліотекар Богдана Семен.

Велику подяку висловлюємо спонсорам, місцевим підприємцям за підтримку у проведенні святкування.

Село моє – це колиска любові і пісня душі. Давно не пам’ятають мешканці його таких урочистостей. Тож бажаємо всім справжнього щастя, хороших пісень, рясних Божих благословінь. Гордістю повниться душа за те, що ми – вихідці з села Лискова. А з таких сіл, як наше, і складається велика Україна.

М. Петрінець, І. Гризак.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин