Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Жидачівська молодь підкорила Париж

У травневі дні у Франції проходив 15 Міжнародний фестиваль «Чарівні мости Парижа», у якому взяли участь учасники вокально-хорового гуртка Жидачівського міського центру творчості для дітей та молоді, учні Жидачівської гімназії ім. О.Партицького.

Центр творчості відгукнувся на пропозицію Міжнародного благодійного фонду «Гармонія» взяти участь у подібному фестивалі. Головним завданням Міжнародного конкурсу-фестивалю «Чарівні мости Парижа» є пошук обдарованих виконавців серед творчих колективів і солістів та надання можливості для повного розкриття творчого потенціалу на сцені, зміцнення міжнародних дружніх і культурних зв'язків, обмін досвідом та творчими здобутками учасників із різних куточків Європи й світу, радість з присуджених журі нагород і взаємного спілкування, підвищення професійної майстерності й кваліфікації педагогів та керівників.

Буквально нещодавно учні гімназії ім. О. Партицького повернулися з Парижа з перемогою. Діти приїхали з великими враженнями від побаченого та захопленням від здобутої перемоги. Конкурс проводився у формі прослуховування за присутності журі та публіки.

До участі у конкурсі-фестивалі запрошуються солісти, ансамблі та творчі колективи молодих виконавців до 26 років із різних країн світу. Цьогоріч участь у ньому брали представники Грузії, Польщі, Білорусі, Росії. Україну, окрім Львівщини, представляли конкурсанти з Харкова та Криму. Конкурсна програма проводилася в наступних вікових групах: від 6 до 8 років, від 9 до 12 років, від 13 до 15 років, від 16 до 18 років, від 19 років і старше. За результатами конкурсу представники Жидачівщини отримали дві перші та три другі премії, кожен у своїй віковій категорії. Вікторія Берсан здобула першу премію за виконані пісні на трьох мовах: англійській, українській та французькій Христина Стадник, Ярина Кухар, Христина Фрейдун отримали другу премію, кожна у своїй віковій категорії. Першу премію здобув також вокальний ансамбль «Струмок» за виконання українських народних пісень. Усіх учасників конкурсу-фестивалю нагородили почесними медалями.

Абсолютний переможець фестивалю отримує Гран-Прі. Гран-Прі також поїхало в Україну, його здобула учасниця з Керчі. До слова, одна з членів журі була зі Львова, тому перед нашими учасниками була подвійна відповідальність. Гімназисти пропагували нашу країну не лише піснями, а й національним вбранням. Парижани захоплювалися багатогранністю та красою українських вишиванок.

Наша делегація виступала в другий день конкурсу, тому мала достатньо часу, щоб ознайомитися з світовим центром моди та культури. Для дітей була організована оглядова екскурсія по Парижу. Звичайно ж, як і багато туристів, вони побачили Ейфелеву вежу, гуляли по Версальському замку. Гімназисти відвідали Діснейленд - не просто парк розваг і атракціонів, а цілу країну, казкове королівство. Побачили діти усі тріумфальні арки, історичний центр Парижа. Особлива сторінка Парижа - його храми, які залишилися в пам'яті на все життя. Звичайно ж, милувалися неперевершеними вітражами, живописом, історичними реаліями, архітектурно довершеним зовнішнім виглядом Собору Паризької Богоматері.

Париж є Париж. У ньому завжди є що побачити. Подорожували українці й містами країн Європи – Німеччини, Люксембурга, Франції, Чехії.

Супроводжували юних учасників конкурсу керівник Жидачівського міського центру творчості для дітей та молоді Оксана Полівчак, керівник вокально-хорового гуртка Оксана Дахній, вчителі гімназії Мирослава Щигель та Марія Гнатів.

Дітям поїздка запам’яталася дуже приємними людьми, новинками і, власне, конкурсом. Велике враження справили на українців затишна зала, щире та добродушне ставлення організаторів фестивалю.

Марія Татчин.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин