Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Поезія про Шевченка та майстер-клас від Марії Чумарної

Відчувати поезію, що йде від серця, навчала учнів загальноосвітніх шкіл поетеса, перекладач Марія Чумарна.

12 березня у Жидачівській гімназії за ініціативи вчителя-словесника, методиста відділу освіти Ольги Прокопів відбулась зустріч у «Шевченковій вітальні» учнівської молоді із поетесою, журналістом, засновницею авторської українознавчої школи Марією Чумарною.

Зустріч, приурочена творчості Шевченка, переросла в майстер-клас. Та спершу учні й вчителі мали змогу ознайомитись із книгами про життя і творчий геній Тараса Шевченка, що вийшли під редакцією Марії Чумарної. Зокрема викликає зацікавлення збірник, до якого увійшли повісті Тараса Шевченка «Художник», «Близнюки», а також «Прогулянка із задоволенням та не без моралі», які написані впродовж 1855-1858 років російською мовою. Ці твори вперше перекладені українською й видані нещодавно видавництвом «Апріорі» єдиною збіркою. Також цікавою є розповідь Марії Чумарної про Тараса Шевченка у книзі «Тихий ангел пролетів». Йдеться про Тараса близького й сентиментального, про його душевні переживання, нерозділене кохання і нездійсненні мрії. Також у ній подано переклад українською поеми «Тризна». Якісно новою вийшла книжка «Тарас Шевченко - дітям». Вона багато ілюстрована репродукціями художніх робіт Шевченка й наповнена його поезією, яку варто вивчати і знати.

Марія Чумарна радить зняти Шевченка із п’єдесталу і наблизити до себе, зробити його своїм сучасником, тоді краще розумітимемо й відчуватимемо суть його генія. Також п. Марія зазначає, що кого Бог наділяє долею, того не наділяє розкошами, тому життя Шевченка не було сповнене земних благ, а стежка життя важка й терниста. В суспільстві, де титули важать більше за людину, він зумів переламати ці уявлення і змусив сприймати себе не як кріпака, а як інтелектуала, що не мав собі рівного за освіченістю.

Феномен та значення творчості Шевченка для сучасного покоління через авторські вірші спробували для себе осягнути юні поети, учні гімназії ім. О. Партицького, Жидачівської ЗОШ №2, Ходорівської ЗОШ №1 та Бережницької ЗОШ. Їхні віршовані спроби оцінила Марія Чумарна, подякувавши за глибину думки та відчуття слова. Відома поетеса зазначила, що в кожному з нас закладена Божа іскра, в кожному з нас є часточка Божого єства, варто лише її не розгубити й вчасно відкрити в собі. А юним поетам дала кілька важливих порад як писати вірші, щоб із них лилась поезія.

- Поезія приходить сама, вірші ж пишуться розумом. Поезія – це ритм, мелодія. Пишучи вірші, відпускайте свої думки, фантазії й пишіть те, що йде зсередини, пишіть, не відриваючи ручки від паперу. Вчіться відчувати мелодію і наповнювати її словами, змістом. Вчіться жити в радості слова, - радить Марія Чумарна.

Що це спрацьовує на практиці, діти мали змогу пересвідчитись самі. За кілька хвилин роботи у творчій майстерні народжувались маленькі шедеври. Марія Чумарна радила педагогам давати дітям можливість відкривати себе, творити.

На згадку про зустріч та розкриті секрети творчості Ольга Прокопів подарувала шанованій гості пам’ятні подарунки та попросила Марію Чумарну підписати книгу «Тихий ангел пролетів» для школярів і педагогів Запоріжжя. Адже незабаром учениця гімназії ім. О. Партицького, переможниця обласних етапів конкурсів ім. Т. Шевченка та П. Яцика Анастасія Бережнюк у Запоріжжі братиме участь у Всеукраїнському конкурсі з української мови та літератури й з цією книгою передасть вітання із Жидачівщини, щоб Шевченкові слова єднали українців Сходу та Заходу.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин