Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Гніздичеві вшанували загиблих воїнів УПА

У неділю, 10 червня, відбувся історично-просвітницький захід на теренах Гніздичева - одного з найбільших селищ району. Він був приурочений вшануванню пам’яті загиблих членів ОУН і УПА Жидачівського проводу, які полягли в бою неподалік Гніздичева 26 травня 1946 року.

10 червня на запрошення активістів селища та за підтримки ГО «Небайдужі» Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять» провело реконструкцію бою між боївкою УПА та спецгрупою НКВД. Гостем заходу був Герой України Юрій Шухевич.

Напередодні, в суботу, молодь селища мала змогу переглянути документальний фільм «Служба Безпеки ОУН. Зачинені двері» про Службу Безпеки ОУН – один із найбільш професійних та засекречених підрозділів Організації Українських Націоналістів, відзнятий на замовлення Товариства «Пам'ять».

Сам захід розпочався із Богослужіння у храмі та пішою ходою до символічної могили, що розташована за селищем. За душі померлих героїв молилось недільного дня щонайменше 300 людей. Після панахиди творчі колективи Народного дому організували цікавий концерт, школярі місцевої школи показали виставу із життя українських повстанців.

По завершені концертної частини до діла взялися військово-історичні реконструктори, які відтворили і показали важкі будні повстанця і героїчну боротьбу за Українську Соборну Самостійну Державу нашого народу.

У військово-театралізованому дійстві його учасники продемонстрували життя простої селянської сімї, яка проживала на околиці села. Показали, як жорстоко до місцевого населення ставилися представники каральних органів НКВД, особливо безжальними вони були до людей національно-свідомих, які гуртували односельців до відстоювання своїх прав у поневоленій Україні. Звичайно, були серед українців і запроданці, сексоти, які часто заради наживи на вірну смерть посилали своїх сусідів, знайомих, людей, які допомагали повстанцям вижити й надихали їх на боротьбу. Через зраду сексота на Сибір вивозили цілі родини, багато з яких так і не зустрілись знову в родинному колі.

По завершенні реконструкції молодь Гніздичева ще довго не відпускала учасників дійства, фотографуючись із ними та розпитуючи про часи визвольних змагань в Україні в часи Другої світової війни.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин