Є тільки один засіб здивувати в Україні людей — заговорити чистою українською.
Народний часопис жидачівщини "Новий Час"
Військовий вишкіл у Жидачеві PDF Друк
П'ятниця, 23 січня 2015, 10:08

Впродовж двох днів усі охочі могли пройти ознайомчий військовий вишкіл і перевірити свою фізичну та моральну витривалість, здатність вправлятися зі зброєю, орієнтуватись на місцевості, надати першу допомогу при пораненні та інше.

10-11 січня на околиці м. Жидачева пройшов військово-тактичний вишкіл, який організували представники громадської ініціативи «Допоможи фронту», ГО «Народна самооборона» м. Жидачева та провели професійні військові інструктори із центру тактичної підготовки «Бескиди» й медичного загону спецпризначення ГО «Білі Берети».

 

 
Хто очолить виконавчу владу на Жидачівщині? PDF Друк
Середа, 21 січня 2015, 16:54

Наступив новий 2015 рік. Життя триває, і хоч значна частина людей впевнена, що рік буде ще важчим, ніж минулий, десь в глибині душі жевріє надія, що щось почне та й змінюватися.

Довго… Надто довго ми чекаємо на зміни. Їх відтермінування вбиває ту останню надію, що теперішня влада насправді хоче взагалі якихось змін. Некомпетентність і непрофесійність дій у перші місяці після Майдану ще можна пояснити «революційними» потребами. Сьогодні люди хочуть не пояснень – хочуть дій.

 
У Ходорові «видуло» вікна у п’ятиповерховому будинку PDF Друк
Середа, 21 січня 2015, 16:43

9 січня о 04:50 в м. Ходорові по вул. Шептицького в п’ятиповерховому житловому будинку в під’їзді відбулось руйнування стіни з першого по п’ятий поверх. Зруйновано зовнішню стіну поруч зі сходовою кліткою у прибудованих приміщеннях для сушіння білизни.

 

 
«Різдвяна зірка» PDF Друк
Середа, 21 січня 2015, 16:39

Різдво – дивне свято, це свято народження Ісуса Христа. Колядування – характерна риса свята, воно виражає пошану господарю будинку і його дітям та інколи супроводжується ляльковим театром (вертепом).

Рождество Христове ніколи не проходить без традиційних колядок, які передаються з уст в уста вже сотні поколінь. Але одним із найкращих різдвяних звичаїв є колядування з вертепом.

 

 
Один із славної когорти героїв PDF Друк
Середа, 21 січня 2015, 16:49

Славна земля Ходорівська зродила десятки талановитих командирів та провідників Українського визвольного руху 40–50-х років минулого століття. На жаль, ще далеко не завершений опис їх революційної діяльності, не на всі сторінки автобіографії пролито світло. Сьогодні, спостерігаючи за ґрунтовними змінами у свідомості наших співвітчизників, маючи надію, що до влади, врешті-решт, прийдуть справжні патріоти, хочеться вірити, що в Українській Державі будуть створені сприятливі умови для вільної і повноцінної роботи істориків – дослідників і це дасть змогу залучити до вивчення ще закриті архівні та історичні фонди, що послужить базою для усунення «білих плям» в нашій історії. Та не менш вагомим фактором є і людська пам‘ять, свідчення очевидців або спогади їх нащадків, які збагачують та доповнюють цікавими деталями сухі рядки архівних зведень. Поєднати ці два напрямки, підняти із забуття імена маловідомих героїв визвольних змагань – ось головне завдання для професійних істориків та дослідників-краєзнавців. Одним із таких героїв, на думку автора, є Михайло Кадюк – «Семченко».

 

 
Різдвяні гостинці на передову PDF Друк
Середа, 21 січня 2015, 16:40

Наприкінці 2014 року жителі Баковецької сільської ради зібрали та передали бійцям АТО продукти, теплі речі, а також обереги.

30 грудня водій Ярослав Лаба своїм мікроавтобусом разом із сільським головою Ігорем Лалаком привезли до жидачівських волонтерів пакунки для бійців, які несуть службу в східній Україні.

 

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 4

Останні коментарі

Наш банер

Народний часопис жидачівщини НОВИЙ ЧАС!

<a href="http://newtime.lviv.ua/" target="_blank"><img border="0" src="http://newtime.lviv.ua/images/newtime.jpg" alt="Народний часопис жидачівщини НОВИЙ ЧАС!" width="75" height="72"></img></a>