Коли народ не має голосу, це відчувається навіть тоді, коли співають гімн.
Культура Синівське слово про село
Синівське слово про село PDF Друк
П'ятниця, 02 березня 2012, 12:38

«Навіть звірі, які бродять у пустелі, знають свої ями; риби, які плавають у морі і в ріках, знають свої глибини; бджоли і до них подібні охороняють свої вулики. Тим більше люди повинні мати велику любов до того місця, де вони народилися і виросли»

Георгій Скорина.

 

Історія та сучасність невеликого мальовничого села Облазниця лягли в основу книги «Моє село на Любешкою-рікою», яка вийшла з-під пера уродженця цього села, журналіста Ореста Матвіїва. На жаль, він не дожив до часу появи на світ власного видання, минулого року відійшовши у вічність. Не судилося йому дожити і до визначної дати - 7 серпня минулого року с. Облазниця відзначало 600-річний ювілей з часу першої письмової згадки про поселення (1411 р.).

 

Книга вийшла за фінансової підтримки Жидачівської районної ради. Як зазначила заступник голови районної ради Марія Стеців, депутати районної ради відгукнулися на прохання автора ще минулого року видати цю книгу, а коли дізналися, що п. Матвіїва не стало, це стало моральним обов’язком – зробити все, щоб книга дійшла до читача. Тим паче, автор дослідив історію Облазниці з часів першої згадки про поселення.

Гортаючи сторінки видання, читач дізнається, що історія Облазниці тісно пов’язана із постаттю гетьмана України Івана Виговського. Замок гетьмана був за три км від села, і Виговський зі своєю дружиною Оленою відвідував церкву в Облазниці. Тепер у цій церкві знаходяться богослужебні книги і патариці, які подарував І. Виговський. Люди із вдячності назвали церкву іменем Євстахія, у честь батька Івана Виговського. В цій же церкві служив Літургію сам Митрополит Андрей Шептицький.

Автор книги, уродженець с. Облазниці, пройшов нелегкий шлях журналіста в різних газетних виданнях Західної України. Розпочинався як газетяр Орест Семенович у Стрию та у жидачівській районній газеті «Радянський шлях». Закінчивши навчання у Львівському державному університеті ім. І. Франка на факультеті журналістики, довгі роки працював в івано-франківській обласній газеті «Прикарпатська правда», де був відповідальним секретарем, а потім заступником головного редактора. В 90-ті роки продовжував свою журналістську діяльність у першій демократичній газеті України «Галичина», а вийшовши на пенсію, не покинув журналістського пера, друкувався у регіональній газеті «Рідна земля». Всього журналістській праці віддав понад 50 років.

Марія ТАТЧИН.

 

Розцінки на рекламу

Публікації під рубрикою

«На правах політичної реклами»

«Політична реклама»

Номер на 8 сторінок:

1 ст. - 15 грн./см. кв.;

2, 3, 6, 7 ст. - 6,0 грн. /см. кв.;

4-5 ст. – 8,0 грн /см. кв.;

8 - ст. - 10 грн /см. кв.

Друк матеріалів виборчих комісій - згідно договору. .

31. 08. 2018 р.

Затверджую: Гол. Редактор А. Данилець.

Останні коментарі