Любов до Батьківщини не знає кордонів.
Культура Довіку вдячний я тобі, бо ти поліг за Україну
Довіку вдячний я тобі, бо ти поліг за Україну PDF Друк

На свято Петра і Павла в с. Молодинчому відбулась визначна подія – відзначення 100-річчя від дня народження односельчанина полковника УПА Петра Олійника, відомого під псевдо «Еней».

Петро Олійник народився 9 липня 1909 року. Постать цього визначного діяча ОУН-УПА, як і багатьох його побратимів, маловідома. Під час війни Петро Олійник йде у підпілля, де очолює загони УПА. Веде боротьбу на теренах Дніпропетровщини, Чернігівщини, Полісся. Досі невідоме місце поховання «Енея». Немає й могили ще одного вихідця із Молодинча - воїна УПА Йосипа Гесса, якого енкаведисти замучили в Ходорові 1947 року. Похований він у рідному селі на місцевому цвинтарі, але де ця могила, дотепер невідомо.

Молоді люди, а серед воїнів УПА в основному була молодь, поклали своє життя на вівтар свободи за незалежну Україну, тому що не могли жити як раби, зазначив у своєму виступі сільський голова Молодинча Михайло Михайлишин. Ми, нащадки, що живемо у вільній країні, маємо бути вдячні цим героям.

Серед гостей свята – голова РДА Ігор Кос. У своєму виступі він зазначив, що Молодинче було своєрідним центром сподвижництва, виплекало багато героїв. Голова районної ради Р. Баліцкий назвав «Енея» людиною свого часу й дії. Він був винятковою особистістю, непересічною, освіченою, розумною людиною, яка наближала майбутнє самостійної держави, наголосив п. Роман.

З великою цікавістю присутні вислухали виступ поважного гостя з м. Львова, Героя України Бориса Возницького. Несподіваним для громадськості, яка зібралася на відзначенні ювілею полковника УПА, став той факт, що Борис Григорович був особисто знайомий з «Енеєм».

Голова районного проводу Братства УПА Григорій Дидина розповів про боротьбу повстанців, про героїв, які боролися на наших теренах. Зведений хор церкви св. Володимира і Ольги та учасників ходорівської народної хорової капели «Мрії» під керівництвом відомого вихідця із Молодинча Івана Ворони виконав пісні «Повіяв вітер степовий» і «Боже Великий, Єдиний». Іван Йосипович також ділився своїми спогадами про славного «Енея». Виступ диригента «Мрії» був не лише зануренням у власну молодість - це була данина своєму рідному селу, і в першу чергу за те, що виховало з нього патріота.

До рідного села «Енея» приїхав і його племінник Мирон Трохимович Олійник, який проживає у м. Калуші. Він розповів про велику родину Олійників. Багато з її членів воювало у лавах УПА.

Ведучою свята була Тетяна Хома. Організували захід сільський голова М. Михайлишин, секретар – Любов Олійник, директор школи Михайло Белей та ін.

Проведення цього літа Свято героїв УПА в Дев’ятниках, відзначення 100-річчя з дня народження «Енея» ще раз доводять, що ми не байдужі до своєї історії й своїх героїв. Доказом цього також є відкриті пам’ятники в Дев’ятниках полковнику Я. Дякону, в Молодинчому – Петру Олійнику. На черзі Миколі Лебедю - у Нових Стрілищах. Сподіваюсь, що найбільш достойному соратнику Степана Бандері М. Лебедю односельчани спорудять пам’ятник на його малій батьківщині. Є надія, що цю ідея незабаром буде зреалізовано новострілищанцями та громадою району.

Василь ТУРЧИН.

 

Заборона коментувати статтю

Розцінки на рекламу

Публікації під рубрикою

«На правах політичної реклами»

«Політична реклама»

Номер на 8 сторінок:

1 ст. - 15 грн./см. кв.;

2, 3, 6, 7 ст. - 6,0 грн. /см. кв.;

4-5 ст. – 8,0 грн /см. кв.;

8 - ст. - 10 грн /см. кв.

Друк матеріалів виборчих комісій - згідно договору. .

31. 08. 2018 р.

Затверджую: Гол. Редактор А. Данилець.

Останні коментарі